Kemence melege, Komplex lakhatás Komáromban

EFOP-2.2.25-22-2022-00028

Főzzünk együtt egy-egy történetet!

EFOP-2.2.25-22-2022-00028

Bábozással a tehetséges gyermekekért!

NTP-INNOV-21-0332

Megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatási szintjének növeléseérdekében termékfejlesztésre irányuló innovatív programok megvalósítására2022

Innováció2022-2417 pályázat

A Kulturális és közösségi terek infrastrukturális fejlesztése és helyi közösségszervezés a városi helyi fejlesztési stratégiához kapcsolódva – TOP-7.1.1-H-ESZA-2020-01289 pályázati felhívásban a Báb csodákra képes elnevezésű projektet valósítjuk meg.

TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01289

Kulturális és közösségi terek infrastrukturális fejlesztése és helyi közösségszervezés a városi helyi fejlesztési stratégiához kapcsolódva – TOP-7.1.1-H- ESZA-2020-01511 pályázati felhívásban a Gasztronómiával a közösségekért elnevezésű projektet valósítjuk meg.

TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01511

Kulturális és közösségi terek infrastrukturális fejlesztése és helyi közösségszervezés a városi helyi fejlesztési stratégiához kapcsolódva – TOP-7.1.1-H- ERFA-2020-00600 pályázati felhívásban a Kemencés Szín elnevezésű projektet valósítjuk meg.

TOP-7.1.1-H- ERFA-2020-00600

Interreg Szlovákia –Magyarország Partnerséget építünk pályázati felhívásban a Pajtával és Tájházzal a hagyományok megőrzéséért elnevezésű projektet valósítjuk meg.

A természet és a kultúra – A határterület vonzerejének fokozása.
A projekt céljai: A Kemence Egyesület egy új közösségi teret épít fel, Bátorkeszin pedig az egyesület tulajdonában lévő tájház kerül felújításra.Megvalósítás éve/évei: 2020-2021.

Közfoglalkoztatásban a munkaerőpiacon

A közfoglalkoztatás az elsődleges munkaerőpiacon elhelyezkedni nem tudó álláskeresők részére jelent egy munkahely-teremtési eszközt. Szervezetünknél kiemelten foglalkoztatunk hajléktalanokat. A programunkban fácánkertet és gombasátrakat létesítettünk, előállított termékeink jelentős hozzáadott értékkel, fenntarthatóságunkat támogatják. Megvalósítás évei: 2020-2021 közötti időszakban valósult meg a projekt.

Tehetséggondozás Bábbal az oktatásban

Nők a családban és a munkahelyen – EFOP-1.2.9.-2017-00020 pályázati felhívásban NŐK a Központban projekt címmel alakítottuk ki a Bakonyalja Család és KarriePONT-ot.

A pályázat célja a nők munkaerő-piaci helyzetének javítása, a család és munka összeegyeztethetőségének előmozdítása helyi megoldásokkal és együttműködésekkel.

Megfogalmazott részcélok:

A nők atipikus foglalkoztathatóságának javítása, különös tekintettel a helyben beazonosítható hiányszakmákra;

A munkáltatók és a munkavállalók helyi szintű együttműködésének javítása a család és a munka összeegyeztethetőségének érdekében;

A magánélet és a munka összehangolását segítő támogató szolgáltatásokat nyújtó szolgáltatók és a velük együttműködő közösségek működési feltételeinek megteremtése helyben;

Atipikus foglalkoztatási formák népszerűsítése, elterjesztése a részmunkán és a távmunkán kívül az önfoglalkoztatás, a bedolgozás, az egyszerűsített vagy alkalmi munka, a job sharing és a munkaerő-kölcsönzés formák, az új típusú munkaidő modellek népszerűsítésével és a bevezetés lehetőségének ismertté tételével mind a munkavállalók, mind a munkaadók körében;

A nőkkel szembeni társadalmi és gazdasági sztereotípiák lebontása helyi szemléletformáló eszközökkel.

Megvalósítás évei: 2018-2021 közötti időszakban valósult meg a projekt.